Update netcapaciteit augustus 2025

Maandelijks geven wij u een update over de transportcapaciteit van het elektriciteitsnet (hoogspannings- en middenspanningsnet) in ons verzorgingsgebied.

In deze update:

Geen nieuwe knelpunten

Er zijn deze maand geen nieuwe knelpunten in ons elektriciteitsnet.

Afgeronde congestieonderzoeken

We hebben diverse congestieonderzoeken afgerond. Onderstaande gebieden gaan van fase 1a naar fase 2 met congestiemanagement. Er verandert helaas niets voor onze klanten, omdat zij al op de wachtlijst stonden vanwege transportschaarste.

StationBlok en netdeelRichtingConclusie
HardenbergBlok MS20, netdeel 2TerugleveringKlanten blijven op wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
MeedenBlok MS40, netdeel 2TerugleveringKlanten blijven op wachtlijst vanwege schaarste bij Enexis. Er is voldoende transportcapaciteit bij TenneT.
RoosendaalBlok AS, netdeel 9TerugleveringKlanten blijven op wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
UdenBlok A, netdeel 1TerugleveringKlanten blijven op wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
VeendamBlok MS10, MS20, MS30 en MS40, netdeel 2TerugleveringKlanten blijven op wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
Scroll links/rechts voor meer

Ingetrokken vooraankondigingen

In onderstaande gebieden trekken we de vooraankondiging in. We hebben na de vooraankondiging onderzoek gedaan en in detail gekeken naar de metingen en prognoses. Hieruit bleek dat er geen transportschaarste is op onderstaande netdelen. Bij het station Eindhoven West kan trekken we de vooraankondiging in omdat de capaciteit van het station intussen is uitgebreid. Het gaat om een deeloplossing van een grotere netuitbreiding. Ondanks de beschikbare capaciteit in ons net blijven klanten op de wachtlijst vanwege transportschaarste in het net van TenneT.

StationBlok en netdeelRichtingConclusie
Eindhoven WestBlok B, netdeel 2TerugleveringKlanten blijven na netuibreiding Enexis op wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
Groningen BornholmstraatBlok MS-B, netdeel 3TerugleveringKlanten blijven op de wachtlijst vanwege schaarste bij TenneT
Scroll links/rechts voor meer

Meld u aan voor onze zakelijke nieuwsbrief

  • Ontvang 4 keer per jaar onze nieuwsbrief per e-mail
  • Speciaal voor grootzakelijke klanten
  • Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rondom het energienet